sinema port logo sinema port  logo

BİZİ TAKİP EDİN

Haber 18 Ocak 2024

Erdem Baş Amerika’da Sanat Hayatına Devam Ediyor

Türkiye'de çok izlenen "Ayrılsak da Beraberiz", "Reyting Hamdi", "Çocuklar Duymasın" ve "Seksenler" gibi dizilerle rol alan oyuncu Erdem Baş, başvurduğu Green Card’ın kendisine çıkmasının ardından ABD'ye yerleşti. Yaklaşık 2 yıldan bu yana yaşantısına ABD'de devam Erdem Baş, Amerika’da tiyatro sahnelerinde sanat hayatına devam ediyor.

Farklı eyaletlerde yaşayan profesyonel oyuncular olarak Erdem Baş ve meslektaşları Mete Horozoğlu ile Nevşim Erzat 2022 yılının başlarında bir araya gelerek Theatroom’u kurdu.

ABD ve Kanada’daki Türkçe konuşan toplumu farklı sanat aktiviteleri ile buluşturmak için kurulan Theatroom ilk adım olarak 2022 yılında ‘Ormantik Komedi’ isimli oyunu seyircileri ile buluştu. 29 Mayıs 2022’de ilk kez Orlando’da sahne alan oyun büyük beğeni topladı. Hemen arkasından New Jersey ve New York’ta seyirci ile buluşuldu. Tampa, Atlanta, Cleveland, Chicago oyunlarını takiben Kanada’da Toronto ve Ottowa’da sahnelenen oyun her gittiği şehirde büyük ilgi gördü. Birçok şehirde salonlar tamamen doldu.

İkinci oyunları ‘Güldüren Cazibe’, 29 Nisan 2023’de ilk olarak Houston’ da sahne aldı. İlkbahar sezonunda 9 ayrı şehirde seyirciyle buluştu. Erdem Baş ve meslektaşları Mete Horozoğlu ve Nevşim Erzat çok karakterli 3 kişilik komedi sergiliyor. Kurulduğu zamandan bu yana 19 şehirde, 30 oyun ile 6550 seyirciye ulaştı. 2023 yılının sonlarında Kanada, Chicago, Columbus ve San Francisco şehirlerinde oyunlarını seyircisiyle buluşturan Theatroom ekibi şimdilerde 2024 turnelerine hazırlanıyor.

Amerika’nın birçok eyaletinde oyunlarını sergileyen Erdem Baş, komedi oynamanın kendisine keyif verdiğini söyledi. Tiyatro sahnesinde seyirciden kahkahaları duymanın, reaksiyon almanın çok güzel bir duygu olduğunu dile getiren Erdem Baş ailesiyle Amerika’da yaşantısına devam ediyor.