logo logo

BİZİ TAKİP EDİN

Haber 08 Kasım 2023

Fethiye Film Festivali Başlıyor!

Fethiye, bu sene ilki düzenlenecek olan Fethiye Film Festivali ile sinema dünyasında kendine kalıcı bir yer edinme hayalini gerçekleştiriyor.

7-8-9-10 Aralık 2023 tarihlerinde gerçekleşecek olan Fethiye Film Festivali (FFF) sinema camiasından da büyük ilgi ve destek görüyor. FEFSAD (Fethiye Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği) organizasyonuyla gerçekleşecek olan festivale 150'ye yakın film başvurusu yapıldı. 20 Ekim 2023’de biten başvuru dönemi sonrasında film seçki kurulu tarafından başvuru yapan filmleri değerlendirmeye başladı.

Kısa ve uzun metrajlı deneysel, animasyon, belgesel ve kurgu türlerinde yapılacak olan film gösterimlerinin programı 15 Kasım 2023 tarihinde açıklanacak. Festival bünyesinde gösterilecek olan filmler, Aksin Sinemaları sponsorluğunda izleyici ile buluşacak. İzleyicisiyle ücretsiz olarak buluşacak film gösterimleri sırasında, özel olarak davet edilmiş yönetmenlerle soru-cevap ve söyleşiler de gerçekleştirilecek. Film gösterimlerinin yanı sıra düzenlenecek atölye, söyleşi ve sunumlar; alanının uzmanı akademisyenler, yönetmenler ve sinema emektarları tarafından gerçekleştirilecek ve festival boyunca sektör profesyonelleri farklı mekanlarda sinema sinemaseverler ile bir araya gelecekler.

2024 yılında uluslararası bir kimlik kazanmayı ve süreklilik arz etmeyi hedefleyen Fethiye Film Festivali, Fethiye’nin kültür ve sanat hayatına yeni bir soluk getirmeyi, Fethiye halkına ve özellikle gençlerine sinema aşkını aşılamayı ve tüm şehrin sahiplendiği bir festival olmayı hedefliyor. 

Kübra Karasu