logo logo

BİZİ TAKİP EDİN

Haber 17 Nisan 2022

Francis Ford Coppola’nın Yeni Filminin Başrolü Christian Bale Olabilir!

The Godfather başta olmak üzere nice klasikler barındıran, parmak ısırtan bir filmografiye sahip Francis Ford Coppola, bir süredir oyuncu kadrosu hakkında çeşitli spekülasyonlar dolanan Megalopolis filmi için çeşitli isimler geçiyordu. Bu kez ise yeni bir isim kulislerde dolanmaya başladı. Bu isim ise Christian Bale.

Oyuncu Robert Duvall, geçtiğimiz günlerde The Gate’e verdiği bir röportajda yeni filmi The Pale Blue Eye üzerine konuştu. Konu dönüp dolandı projedeki rol arkadaşı Christian Bale’e geldi; Duvall, övgülerle bahsettiği oyuncunun yeni Coppola filminde yer almaya çok yakın
olduğunu itiraf etti.
Megalopolis kadrosu için şimdiye dek ismi anılanlar resmileşmese de; Cate Blanchett, Forest Whitaker, Jon Voight, Michelle Pfeiffer, Jessica Lange, James Caan ve Zendaya’nın rol alabileceği aylardır konuşuluyor. Düşünülenlerden biri de Oscar Isaac’di fakat birkaç hafta önce kendisinin artık proje ile ilişkisinin bulunmadığı ortaya çıktı.

Geçen yaz Deadline’a verdiği röportajda “Bu filmi yapmaya kendimi adadım, umarım 2022 sonbaharında çekeceğiz” diyen Coppola, gerekirse maliyetin bir kısmını cebinden karşılamaya hazır olduğunu sık sık dillendiriyor. Bir felaket sonrası New York’u yeniden tasarlayıp inşa etmek niyetindeki bir mimarı merkeze alacak filmin “Ben-Hur gibi destansı bir havası olacağı” söyleniyor. Roma İmparatorluğu’nu yıkmayı planlayan tertibiyle tanınan aristokrat Catiline’in, Cicero ile aralarında olan çekişmeyi; ekonomik krizle boğuşan New York sokaklarına taşıyacağı da gelen bilgiler arasında. Günümüzden ilham aldıklarını, spesifik bir zaman aralığına ya da döneme uymadıklarını ve bu şehre “New Rome / Yeni Roma” adını verdiğini belirtiyor Coppola.