logo logo

BİZİ TAKİP EDİN

Film Haberleri 22 Haziran 2023

İlk Latin Başrollü Marvel Filmi Olması Planlanan "El Muerto" Projesinden Kötü Haber!

Şimdiye kadarki ilk Latin liderliğindeki Marvel filmi olması planlanan El Muerto'nun Sony'nin vizyon takviminden çıkarıldı.

Baş rolde rapçi Bad Bunny'nin yer alması ve 12 Ocak 2024'te gösterime girmesi planlanan anti kahraman spinoffu iptal edilen filmler kervanına katıldı. Çizgi romanlarda Juan-Carlos Estrada Sanchez olarak tanınan El Muerto, Örümcek Adam evrenine dayanan bir anti kahramandır. Karakterin efsanesi, El Muerto'nun güçlerinin özel bir luchador maskesinde kurulduğunu ortaya koyan Marvel'ın karakter hakkındaki biyografisinde kavranabilir.Juan Carlos, nesiller boyu aktarılan babası tarafından kendisine verilen bir maskenin sonucu olarak süper güçlere sahip Meksikalı bir güreşçidir. Ata maskesine sahip olmak, Juan Carlos'u o zamanki çocuğa maske için meydan okuyacak olan kötü adam El Dorado'nun hedefi haline getirir. Juan Carlos'un babası, oğlunu kurtarmak için hayatını, güvenliğe ulaştığında sonraki on yılını ailesinin düşmanıyla hesaplaşmaya hazırlanarak geçirecek olan oğlunu kurtarmak için feda eder. 

Sony'nin tüm bu kreasyonları, stüdyonun ödüllü karakteri Spider-Man ile yüzleşmeye veya işbirliğine yöneltiyor. Söz konusu anti-kahraman akımı 2018'de Venom'un çıkmasıyla başladı, ardından 2021'de devam filmi olan Venom: Let There Be Carnage ve en son çıkan Morbius ile devam etti. Evren, 6 Ekim'de çıkacak olan Aaron Taylor-Johnson'ın yer aldığı Avcı Kraven ve 16 Şubat 2024'te Dakota Johnson başrollü Madame Web gibi filmlerle genişlemeye devam edecek.

Kübra Karasu