logo logo

BİZİ TAKİP EDİN

Film Haberleri 03 Temmuz 2023

Jaime Reyes Başrollü DC Filmi "Blue Beetle"in Afişi Yayınlandı!

DC Sinematik Evreni'nin yeni filmi Blue Beetle'in afişi izleyiciyle buluştu.

Cobra Kai dizisinin yıldızı Xolo Maridueña, başrolünde olduğu yeni süper kahraman filmi Blue Beetle'de Jaime Reyes karakterini canlandırıyor. Jaime, mezuniyetinin ardından bir uzaylı simbiyotik böcek tarafından saldırıya uğrar ve hayatı baştan aşağı değişir. Bu saldırı, Jaime'nin bu böceğin simbiyotik ev sahibi olarak seçildiğinin açık bir göstergesidir. Bu olay Jaime'ye olağanüstü güçler ve kıskanılacak bir süper kahraman zırhı kazandırırken, aynı zamanda onun geleceğini sonsuza dek değiştirecek sorumluluğu da yükler. Warner Bros. resmi twitter hesabından, heyecan dolu bu yapım için etkileyici bir afiş paylaştı.

Jaime, süper kahraman kimliğiyle posterin merkezinde duruyor. Göğüs plakası bir böceği andıran etkileyici bir zırha sahip ve kaskında ışıldayan sarı gözleri var. Bununla birlikte afişte yer alan yazı (Jamie Reyes istese de istemese de bir süper kahramandır), Jaime'nin yeni kaderiyle başa çıkmak konusunda yaşadığı içsel mücadeleye işaret ediyor. Bu ifadeden de Jaime'nin sıradan bir genç olduğu ve hayatının tamamını dünyayı kurtarmakla geçirmeyi hayal eden biri olmadığı açıkça anlaşılıyor. Marvel'ın son Spider-Man filmiyle benzer temaları işlemesine rağmen, Jaime'nin süper kahramanlık hayatını gerçekten istememesi, Marvel'dan ayrışan bir özellik olarak öne çıkıyor.

Genç bir kahramanın kahramanlık sorumluluğuyla başa çıkma fikri DC Sinematik Evreni'nde yeni değil, daha önce Shazam! filminde de benzer bir tema ele alınmıştı. Blue Beetle filmine dair şimdilik bildiklerimize göre, Jaime'nin bu yeni yolculuğunda muhtemelen ailesi de ona yardımcı olacak.

Blue Beetle filmi başlangıçta HBO Max için planlanmıştı, ancak sinemalarda gösterime girmesine karar verildi. Bu film, DC takviminde yer alan ilk ana akım Latin süper kahraman filmi olması nedeniyle küresel izleyiciler için önemli bir adım niteliği taşıyor. Son yıllarda beyazperde de sunulan süper kahramanların çeşitliliği artış gösterdi ve MCU'nun Black Panther filmi siyahi süper kahramanları başarıyla temsil etmesiyle tarihe geçti. Blue Beetle filmi, süper kahraman türünde daha fazla çeşitliliğin kapılarını açması ve Latin kökenli kahramanlara odaklanması bakımından büyük bir öneme sahip.

Blue Beetle, 18 Ağustos'ta sinemalarda izleyiciyle buluşacak. 

AfişKübra Karasu