logo logo

BİZİ TAKİP EDİN

Film Haberleri 30 Haziran 2023

Jason Blum Duyurdu Yeni "Spawn" için Hazırlıklar Devam Ediyor!

Uzun süredir beklenen Spawn yeniden başlatması yakında gerçeğe dönüşecek.

Blumhouse Productions'ın CEO'su Jason Blum, ComicBook'a projeye ilişkin bir güncellemeyi açıkladı ve projenin hala aktif olarak geliştirildiğini belirtti. Ancak devam eden WGA grevi nedeniyle bir tıkanıklık yaşandığını ifade etti. Blum ayrıca filmi 2025 yılında piyasaya sürmeyi planladıklarını belirtti, ancak mevcut endüstri durumu nedeniyle bu kesin bir garanti değil.

Blum, ComicBook ile yaptığı röportajda en son projesi Insidious: The Red Door hakkında konuştu. Uzun süredir beklenen Spawn projesi hakkında Blum, "Çok aktif bir şekilde geliştirildiğini söyleyebilirim. Yazan arkadaşlarım ve stüdyoların farklılıklarını çözmeleri ve yazmaya devam etmeleri gerekiyor, ancak bu filmi bir araya getiren harika bir ekip var ve umudum filmin belki de 2025'te izleyiciyle buluşacak olması. Hiçbir söz veremem, ama bu benim tahminim." açıklamasını yaptı.Yapılan açıklamalarından anlaşıldığı kadarıyla, prodüksiyona girmeye yakın olan projenin henüz tamamlanmış bir senaryosu yok. Ve WGA grevi çözülene kadar senaryo tamamlanamayacak. Ancak şu anda Amerika'da devam eden büyük çaplı grev sona ermek üzere gibi görünmüyor ve stüdyolar, daha iyi istihdam koşullarını savunarak grev yapan yazarlarla anlaşmaya isteksizler.

Spawn'ın yeniden çekileceği ilk olarak 2015 yılında duyurulmuştu, ancak prodüksiyon süreci uzun ve sonu gelmez gibi görünüyordu. 2022 Ekim'inde, Scott Silver, Malcolm Spellman ve Matthew Mixon'ın filmin senaryosunu yeniden yazacakları açıklandı. Jamie Foxx, 2022 haberine göre ana karakteri canlandıracak. Image Comics'in başkanı ve orijinal çizgi roman serisinin yaratıcısı olan Todd McFarlane, filmin yönetmenliğini yapması planlanan kişiydi ancak hem senaryo hem de yönetmenlik görevlerinden çekildi. Spawn karakteri McFarlane tarafından ortaya çıkarıldı ve Spawn'ı içeren ilk çizgi roman 1992'de yayınlandı. Spawn karakteri ve çizgi roman serisi karanlık, gotik bir atmosfere sahip. Çizgi romanın ilk film uyarlaması 1997 yılında piyasaya sürüldü ve o zamandan beri Marvel veya DC dışında geliştirilen en iyi çizgi roman filmlerinden biri olarak kabul ediliyor.

Kübra Karasu