logo logo

BİZİ TAKİP EDİN

Haber 27 Kasım 2021

Jennifer Lawrence ve Kirsten Dunst, Kadın ve Erkek Oyuncular Arasındaki Ücret Eşitsizliğine Tepki Gösterdi!

Jennifer Lawrence ve Kirsten Dunst, sinema sektöründe kadın oyuncuların erkeklerden daha az kazanmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.


Vanity Fair’e konuşan Jennifer Lawrance, 24 Aralık'ta Netflix'te gösterime girecek olan "Don't Look Up" filminde birlikte rol aldığı Leonardo Diacaprio ile kazandıkları para arasındaki fark hakkında açıklamalarda bulundu: ''Leo benden daha fazla gişe getiriyor. Anlaşmamdan dolayı son derece şanslıyım ve mutluyum. Benim gördüğüm ve eminim ki iş gücüne katılan diğer kadınlar da görmüştür, eşit ücret hakkında sorgulama yapmanın son derece rahatsız olduğu. Eşitsizlik olarak görünen bu durumu sorgularsanız, size bunun cinsiyet eşitsizliği olmadığını söylerler, ancak bunun tam olarak ne olduğunu söylemezler" ifadelerini kullandı. 

Yine bir Netflix filmi olan "The Power of The Dog" ile izleyicilerle buluşacak olan Kirsten Dunst da geçtiğimiz günlerde The Independent'a verdiği bir röportajda kadın erkek arasındaki ücret eşitsizliğine değinerek;"Spider-Man" filmlerinde başrolü paylaştığı Tobey Maguire'nin ücretinin kendisininkinden daha yüksek olduğunu belirtti. ''Benimle Örümcek Adam arasındaki ücret farkı aşırı boyuttaydı. O zamanlar bunun hakkında hiç düşünmemiştim, sonuçta Tobey Örümcek Adam'ı oynuyor diye düşünüyordum ama bilin bakalım ikinci Spider-Man posterinde kim vardı: Örümcek Adam ve BEN!'' diyerek sinema sektöründeki ücret eşitsizliğine tepkisini dile getirdi.