sinema port logo sinema port  logo

BİZİ TAKİP EDİN

Film Haberleri 19 Ekim 2023

John Travolta ve Al Pacino'lu "Assassination" Filminin Yönetmeni Belli Oldu!

Ünlü yönetmen Barry Levinson'ın büyük bir merakla beklenen David Mamet imzalı gerilim filmi Assassination'ın yeni yönetmeni olduğu açıklandı.

1963'te geçen bu sürükleyici hikaye, 35. ABD Başkanı John F. Kennedy'nin suikastını, Chicago mafya üyesi Sam Giancana'nın olaya nasıl karıştığına ve mafyanın bu suikasta bakışına odaklanarak farklı bir bakış açısı sunacak. Öncelikle, David Mamet bu projenin yönetmeni olarak açıklanmıştı. Ancak şimdi Barry Levinson, hikayeye ünlü stili ve tematik uzmanlığıyla yeni bir boyut katmaya hazırlanıyor. Film ayrıca Levinson-Mamet ortaklığını tam 26 yıl sonra yeniden bir araya getirecek. İkili son olarak 1997'de Oscar adayı olan Wag the Dog filminde birlikte çalışmıştı.

Al Pacino'nun yaşlı mafya lideri Tony Accardo karakteriyle başrolde olduğu filmde John Travolta, Viggo Mortensen, Shia LaBeouf, ve Courtney Love gibi yıldız isimler de Mamet'in senaryosunu canlandırmak için kadroda yer alıyor. Film ayrıca yönetmen Levinson ve Al Pacino arasındaki dördüncü işbirliği olacak. Levinson daha önce Al Pacino'yu Paterno, You Don’t Know Jack ve'The Humbling filmlerinde yönetmişti.

John F. Kennedy olaylarI daha önce Oliver Stone’un 1991 yapımı JFK filminde de ele alınmıştı. Ayrıca ABD Başkanı John F. Kennedy'nin hayatına odaklanan Eric Roth prodüksiyonlu bir mini dizi de geliştirilmekte.

Filmin çekimlerine yakında başlanacak. 

Kübra Karasu