logo logo

BİZİ TAKİP EDİN

Haber 26 Eylül 2021

‘’Luke Skywalker’’ Mark Hamill’den Star Wars Açıklaması!

Star Wars serisinin yıldızı Mark Hamill, yeni Star Wars filmleri için görüşlerini dile getirdi.

Star Wars serisinin orijinal üçlemesinden sonra (Kronolojik olarak 4,5,6), Dart Vader’ın nasıl Dart Vader olduğunu anlatan bir üçleme daha çekilmiş (Kronolojik olarak 1,2,3,) ve seri sonlanmıştı. Bu üç film orijinal serinin gölgesinde kaldığı fikirleri gündeme gelmiş ve büyük tepki toplamıştı. Hayranları bu üçlemeyi Star Wars serisinin dışında bırakmıştı.

Serinin ikonik karakteri Luke Skywalker’a hayat veren Mark Hamill, serinin 1,2 ve 3. filmleri hakkında konuştu. Hamill, çoğunluğun aksine filmleri savundu.69 yaşındaki efsane oyuncu, film tarihçisi JW Rinzler'in ölümünden sonra yayınlanan kitabı "Howard Kazanjian: A Producer's Life" için verdiği bir röportajda:

“Ön bölümlerin kendi kişiliklerinin olması beni etkiledi. Anlatım ağırlıklı ve daha beyinsel oldukları ve muhtemelen diğer filmler kadar ticari olmadıkları için eleştirildiler. Bu daha karanlık bir hikâye.’’

Açıklamalarında bulundu. Bu üçlemenin iyi olmadıkları için değil de serinin diğer filmlerine oranla sindirmesi daha zor oldukları için diğer filmler kadar popüler olmadığını düşündüğünü söyledi. 


Mert Altun