logo logo

BİZİ TAKİP EDİN

Film Haberleri 20 Eylül 2023

Merakla Beklenen Yeni "Açlık Oyunları" Filminden Türkçe Altyazılı Fragman!

Efsanenin en başına, 64 yıl öncesine döneceğimiz Açlık Oyunları: Kuşların ve Yılanların Şarkısı filminden Türkçe altyazılı fragman yayınlandı.

Popüler serinin merakla beklenen yeni filmi, izleyicilere Panem'in daha önceki yıllarına bir yolculuğa çıkaracak. The Ballad of Songbirds and Snakes (Açlık Oyunları: Kuşların ve Yılanların Şarkısı), orijinal The Hunger Games üçlemesinden 64 yıl öncesinde geçecek ve Panem'in en kötü vatandaşlarından birinin - Coriolanus Snow (Tom Blyth) - hayatına daha derinlemesine bir bakış sunacak. Yeni filmde sadece 18 yaşında olan Coriolanus, izleyicilerin onlarca yıl sonra tanıyacağı zalim adama henüz dönüşmemiştir. Bunun yerine, Snow ailesinin savaş sonrası Capitol'de büyük bir darbe aldığı bir dönemde itibarlarını kurtarma umudu olarak karşımıza çıkıyor. Bu yüzden 10. Açlık Oyunları ufukta belirdiğinde, Coriolanus'un bir mentor olarak değerini kanıtlama fırsatı doğacaktır. Beklemediği şey, Bölge 12'nin kadın adayı Lucy Gray Baird (Rachel Zegler) ile eşleştirileceğiydi. İkisi hazırlanırken ve oyunlar nihayet başladığında genç Coriolanus, Panem'in geri kalanı gibi Lucy Gray'e kapılır ve bu ikili belki de şanslarını lehlerine çevirme fırsatı bulur.

The Ballad of Songbird and Snakes, Suzanne Collins'in en çok satan üçlemesinin prequel romanından uyarlandı. Kitap aslında 2020 Mayıs'ta yayımlandı, ancak henüz çıkmadan bir ay önce bir film uyarlaması olacağı duyuruldu. Senaryo, Michael Lesslie tarafından Michael Arndt'ın daha önceki taslağından yazıldı ve seriye eski oyuncu Francis Lawrence, prequel için hem yönetmen ve hem yapımcı olarak geri döndü. 

2 saat 45 dakikalık süresiyle de dikkat çeken The Ballad of Songbirds and Snakes, 17 Kasım'da sinemalarda vizyona girecek. 

Türkçe Altyazılı Fragman

Kübra Karasu