sinema port logo sinema port  logo

BİZİ TAKİP EDİN

Film Haberleri 25 Ekim 2023

Oscar Ödüllü Olivia Colman ve Dev Patel "Wicker" Filmi için Bir Araya Geliyor

Oscar ödüllü oyuncu Olivia Colman, yeni filmi "Wicker"da balıkçı bir kadını, Dev Patel ise onun cansız ve sipariş üzerine yapılan kocasını canlandıracak. Film, Ursula Wills-Jones'un "The Wicker Husband" adlı kısa hikayesinden uyarlanarak Alex Huston Fischer ve Eleanor Wilson tarafından senaryolaştırıldı. Fischer ve Wilson, Topic Studios ve Tango'nun finanse ettiği bu bağımsız filmin yönetmen koltuğunda da oturuyor. Kameraların önümüzdeki yıl çekim için dönmeye başlaması bekleniyor.

Filmde Colman, deniz kenarında yaşayan ve kötü koku yayan alay konusu olan bir balıkçıyı canlandıracak. Küçük kasabalı komşularından bıkan karakter, kendisine söğütten bir koca yapılmasını ister. Tutucu bir kasabada bu alışılmadık aşk, yapımcıların film özetlerinde belirttiği üzere öfke, kıskançlık ve kaosa neden oluyor.

"Wicker"ın yapımcılığını Colman, Ed Sinclair, Tom Carver, David Michod, Brad Zimmerman, Justin Lothrop ve Brent Stiefel üstlenecek.

Olivia Colman, "The Favourite" filmiyle Oscar kazanmıştı. Patel ise en çok "Slumdog Millionaire" filmiyle tanınıyor ve bu filmdeki rolüyle Oscar'a aday gösterilmişti.

Kübra Karasu