logo logo

BİZİ TAKİP EDİN

Haber 19 Aralık 2021

Oyuncu Tolgahan Sayışman’a Eşi Almeda Abazi’den, Fenerbahçeli Oyuncuların Bulunduğu Video Süprizi!

Geçtiğimiz gün 40 yaşını dolduran ünlü oyuncu Tolgahan Sayışman’a eşi Almeda Abazi unutulmayacak bir hediye verdi. Fenerbahçe’ye olan sevdasıyla da bilinen Sayışman, doğum gününde unutulmaz bir an yaşadı.Abazi, Sayışman’ın doğum gününe özel Fenerbahçeli oyuncuların çektiği görüntülerden oluşan bir video hazırladı. Videoda Fenerbahçeli oyuncular, Tolgana Sayışman’ın doğum gününü kutlayarak iyi dileklerini ilettiler.Başarılı oyuncunun videoyu sosyal medya hesabında paylaşması yoğun ilgiyi de beraberinde getirdi.Tolgahan Sayışman Kimdir?
Tolgahan Sayışman, 17 Aralık 1981 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Baba tarafı Selanik göçmeni, anne tarafı ise Trabzon’ludur. Nil adında bir kız kardeşi vardır. Kadıköy İntaş Lisesi’ni bitirdikten sonra Doğuş Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden mezun oldu. 2002 yılında katıldığı Best Model of Turkey yarışmasında birinciliği Kıvanç Tatlıtuğ’a kaptırdı. 2004 yılında Manhunt of Turkey ve 2005 yılında Güney Kore’de yapılan Manhunt International yarışmalarında birinciliği elde etti.

Bir dönem mankenlik yaptıktan sonra usta oyuncu Ayla Algan'dan oyunculuk eğitimi almıştır.

2006 yılında Dicle dizisinde canlandırdığı Ferhat karakteri ile oyunculuk hayatına adım atan Tolgahan Sayışman; Esir Kalpler, Maçolar, Dicle, Elveda Rumeli, Hepsi 1, Elveda Rumeli, Kavak Yelleri, Aşk Tutulması, Aşk Geliyorum Demez, Lale Devri, Yer Gök Aşk, Sürgün, Mazlum Kuzey, Asla Vazgeçmem, Bizans Oyunları: Geym of Bizans, Eski Sevgili, Siyah İnci, Bir Umut Yeter gibi dizilerde rol aldı. 2017 yılında Almeda Abazi ile evlenen Tolga Sayışman’ın bu evlilikten Efehan adını verdiği bir oğlu bulunuyor.