sinema port logo sinema port  logo

BİZİ TAKİP EDİN

Film Haberleri 06 Ekim 2023

Ridley Scott İmzalı Joaquin Phoenix Başrollü "Napolyon" Filminden Yeni Kareler!

Ünlü yönetmen Ridley Scott'ın en yeni tarihi destanı Napoleon, önümüzdeki ay sinemalarda vizyona girmeye hazırlanıyor. Joaquin Phoenix'in başrolde olduğu bu filmi dört gözle bekleyen izleyiciler için filmin resmi Twitter hesabından yeni kareler yayınlandı. Yeni yayınlanan fotoğraflar aslında tarihi figürün erken kariyerindeki kritik bir olayın yıl dönümünü işaret ediyor.

5 Ekim 1795'te gerçek hayatta Napoleon, Fransa tarihinin istikrarsız bir döneminde Vendée İsyanı'nı acımasızca bastırdı. Yaklaşan filmde bu olayın önemli bir rol oynayacağı anlaşılıyor. Görselde Napoleon ve askerleri, şiddetli bir karşılaşma için isyancı kalabalığa karşı konum alıyor. Tarihin gösterdiği gibi, bu çatışmanın sonuçları oldukça sert olacak. Filmin ilk fragmanında da ana karakterin kalabalığa ateş ettiği sahneler yer alıyordu.

Filmde Phoenix'e, İmparatoriçe Joséphine rolünde Vanessa Kirby eşlik ediyor ve ikilinin ilişkisini de filmin bir parçası olacak. Önceki raporlara göre film, Joséphine'in erken yaşamına daha fazla odaklanacak. 

Napoleon, 24 Kasım'da sinemalarda!

Yeni Kareler

Image
Image

Kübra Karasu