logo logo

BİZİ TAKİP EDİN

Film Haberleri 22 Haziran 2023

"Spider-Man: Across the Spider-Verse" Küresel Gişede Yarım Milyar Dolara Ulaştı!

Haziran ayına kadar geçen sürede ticari olarak süper kahraman filmleri için yetersiz geçen bir süreç oldu. Fakat Spider-Man: Across the Spider-Verse, salı günü 506,3 milyon dolar hasılata ulaşarak küresel gişede yarım milyar sınırını geçerek bu zinciri kırdı. Amerika'da film şuana kadar 290,4 milyon dolar hasılat elde etti ve diğer bölgelerden 215,9 milyon dolar daha kazandı. Yurtiçinde ise film üç haftada yaklaşık 33 milyon tl hasılat elde etti.

Gişe performansına bakıldığında Across the Spider-Verse'ün açılış haftasonundan bu yana beklentilere meydan okuduğunu söylemek yanlış olmaz. Film Haziran ayı başında 80 milyon dolarla açılması bekleniyordu fakat Across the Spider-Verse 120 milyon dolarlık açılışla büyük bir başarıya imza attı. Rotten Tomatoes eleştirmenlerinden %96 puanı ve %95 izleyici puanıyla Across the Spider-Verse, Sony'nin tüm zamanların en büyük animasyon lansmanı olma özelliğini taşıyor.Avi Arad, Amy Pascal, Phil Lord, Christopher Miller ve Christina Steinberg'in yapımcılığını üstlendiği Across the Spider-Verse'ün seslendirme kadrosu da yıldız isimlerden oluşuyor. Spider-Man: Across the Spider-Verse'in etkileyici kadrosunda Miles Morales'in hikayesinin arkasındaki ses olarak Shameik Moore yer alıyor. Yeni film Spider-Gwen (Hailee Steinfeld) ve Miles, Spider-People'ın tüm bir çoklu evrenini keşfederken yeniden bir araya geliyor. Oscar Isaac de Miguel O'Hara, diğer adıyla Spider-Man 2099'ı seslendiriyor. Jake Johnson'ın Peter Parker'ı da geri dönüyor ve yeni kötü adam The Spot'a (Jason Schwartzman) karşı savaşmak için birlik oluyorlar.

Miles Morales'in uzun metrajlı film üçlemesinin üçüncü filmi 29 Mart 2024 Cuma günü vizyona girecek. Filmin yönetmenliğini Justin K. Thompson, Kemp Powers ve Joaquim Dos Santos üstleniyor.

Kübra Karasu