sinema port logo sinema port  logo

BİZİ TAKİP EDİN

Film Haberleri 29 Temmuz 2020

'Tenet' 26 Ağustos'ta IMAX Seçeneğiyle Sinemalarda!

John David Washington, Christopher Nolan’ın orijinal bilim-kurgu aksiyon filmi “Tenet”ın, yeni Kahramanı.

Filmin Kahramanı, alacakaranlığın içinde, gerçek zamanın ötesinde açığa çıkarılabilecek, uluslararası bir casusluk görevindedir. Bütün dünyayı kurtarabilmek adına, çıktığı yolculukta tek sahip olduğu donanımı bir kelimeden oluşur; Tenet.

Zamanda yolculuk değil. Ters yüz.

“Tenet”in uluslararası oyuncu kadrosunda yer alan isimler şöyle sıralanıyor;  Robert Pattinson, Elizabeth Debicki, Dimple Kapadia, Aaron Taylor-Johnson, Clémence Poésy, ile Michael Caine ve Kenneth Branagh.

Yazar ve yönetmen Nolan, filmi, IMAX® ve 70mm film tekniklerini kullanarak perdeye taşıdı.  “Tenet”ın yapımcıları Emma Thomas ve Nolan.  Thomas Hayslip filmin yönetici yapımcılığını üstlendi.

Nolan’ın kamera arkası ekibinde yer alan isimler ise şöyle sıralanıyor; görüntü yönetmeni Hoyte van Hoytema, yapım tasarımcısı Nathan Crowley, editör Jennifer Lame, kostüm tasarımcısı Jeffrey Kurland, görsel efektler süpervizörü Andrew Jackson, ve özel efektler süpervizörü Scott Fisher. Filmin original müziği Ludwig Göransson tarafından bestelendi.

“Tenet” yedi ülkede, farklı lokasyonlarda çekildi.

Warner Bros. Pictures bir Syncopy yapımı, bir Christopher Nolan filmi olan “Tenet”i sunar.  Filmin uluslararası dağıtımı, Warner Bros. Pictures tarafından yapılıyor.