logo logo

BİZİ TAKİP EDİN

Haber 19 Aralık 2021

The Batman’in Yönetmeni Matt Reeves’ten Açıklama: ‘’Bruce Wayne’i Kurt Cobain’e Benzetmeye Çalıştım’’

The Batman filminin yönetmeni, Bruce Wayne karakterinin kimden esinlenerek oluşturulduğunu açıkladı. Yönetmen, yeni Batman'in ünlü rock yıldızı Kurt Cobain'den ilham aldığını ifade etti.

Filmin yönetmeni Matt Reeves de bu durumla ilgili sürekli yeni açıklamalar yapıyor. Reeves, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamalarda yeni filmde göreceğimiz Batman’in, şu ana kadar beyaz perdeye uyarlanan en korkutucu Batman olacağını ifade etmişti. Amerikalı yönetmen şimdi de bu karakterin, ünlü bir rock yıldızından esinlenerek oluşturulduğunu açıkladı.55 yaşındaki yönetmen Empire’a verdiği röportajda, Robert Pattinson’un canlandırdığı Bruce Wayne karakterinin ünlü alternatif rock ve grunge grubu Nirvana’nın solisti ve gitaristi Kurt Cobain’den esinlendiği ifade etti. Reeves; 1994 yılında intihar eden dünyaca ünlü rock yıldızının, böyle farklı bir Batman ve Bruce Wayne oluşturmada çok büyük bir etkisinin olduğunu açıklamalarına ekledi:

Senaryo yazarken müzik dinlemeyi seviyorum. Filmin ilk kısmını yazarken de Nirvana’nın ‘Something In the Way şarkısını açmıştım. İşte bu sırada; Bruce Wayne’i daha önce birçok kez gördüğümüz klasik ‘playboy’ yapmak yerine büyük bir trajedi yaşayıp inzivaya çekilen bir karakter oluşturmak aklıma geldi. Gus Van Sant’ın Kurt Cobain hakkında çektiği ‘Son Günler filminden de ilham alarak Bruce Wayne karakterini Kurt Cobain’den esinlenmiş bir karaktere dönüştürdüm.”