logo logo

BİZİ TAKİP EDİN

Film Haberleri 26 Haziran 2023

"The Flash" Küresel Gişede Beklediği Sonucu Alamıyor!

2023 yılında birçok şaşırtıcı gişe başarısı elde edildi. Maalesef The Flash bunlardan biri olamadı. Ezra Miller'ın başrolünde olduğu Andy Muschietti'nin yönettiği DC filmi, çoğunlukla olumlu eleştirilere sahip olmasına rağmen açılış haftasında beklenenden çok daha düşük bir performans sergiledi. Michael Keaton'ın Batman olarak geri dönüşü bile Flash'ı başarısızlıktan kurtaramadı. Durum daha da kötüleşiyor çünkü zaman yolculuğu macerası ikinci haftasında küresel gişede 25.493 ekran üzerinden 26,6 milyon dolar hasılat elde etti. Bu, 78 uluslararası bölgede 4,4 milyon seyirciye denk geliyor.

Yeni rakamlarla Flash'ın dünya genelindeki toplamı ise 210,9 milyon dolara çıktı. Flash'ın muhtemelen Black Adam gibi diğer hayal kırıklığı yaratan DC projelerinin başarılarını bile yakalayamayacağı konuşuluyor. Black Adam dünya genelinde 400 milyon doları aşmıştı. Flash'ın sürekli olarak beklenenden düşük performans göstermesi hayal kırıklığı yarattı ve filmın maliyetini karşılaması her saat geçtikçe daha da zorlaşıyor.

The Flash'in DC'nin en son başarısız filmi olmasının birçok karmaşık faktörü bulunuyor. Tartışmalı Ezra Miller faktörü, aşırı pazarlama ve Flash'in mainstream'de popüler bir karakter olmasına güvenmek asıl sebepler olabilir. Ancak, filmın düşük gişe başarısının en muhtemel nedeni, DCEU'nun kaos durumudur. 2013'te başlayan bir film serisi, başlangıçta iddialı bir gişe filmi olmamıştır. Zack Snyder'ın evreni başlattığı daha karanlık doğası, yönlendirme eksikliği, yanıltıcı öncüller veya sürekli perde arkası dramaları nedeniyle DCEU, sinemaseverler arasında beklenen ilgiyi hala uyandıramadı. James Gunn'ın yeni oluşturulan DC Stüdyoları'nın başına geçtiğini ve evreni yeniden başlattığını duyurması açıkçası bu durumu daha da kötüleştirdi. Bu, Flash, Fury of the Gods ve yaklaşan Aquaman 2 gibi filmleri bir tür belirsizlik içinde bıraktı ve seyircilerin de filmlere karşı ilgisini düşürdü.

Kübra Karasu