sinema port logo sinema port  logo

BİZİ TAKİP EDİN

Film Haberleri 16 Ekim 2023

"The King's Man"in Devam Filmi "The Traitor King" Hitler'in Yükselişini Konu Alacak

The King's Man, 2021'de vizyona girdiğinde, dünyayı korumakla görevli gizli bir organizasyonun nasıl oluşturulduğunu izleyicilere sunarak Matthew Vaughn'un casusluk serisine yeni bir perspektif getirdi. Vaughn, bu yılın New York Comic-Con etkinliğinde Collider'a film serisiyle ilgili yeni bilgiler açıkladı.

Yönetmen filmle ilgili bir gerçeği, "The King's Man aslen bir televizyon dizisi olarak planlandı. Ancak sinemaya uyarlanması için ikna edildim. Aslında amacımız The Crown gibi bir şey yapmaktı ancak bunu casuslukla ve yıllardır süren 'Kingsman' temasıyla birleştirmekti." ifadeleriyle ilk kez açıkladı.

HITLER'İN YÜKSELİŞİ: THE TRAITOR KING (HAİN KRAL)

Eggsy olarak Taron Egerton'un başrolde olduğu filmlerin yıllar öncesine dayanan bu öncül film, Harry Hart (Colin Firth) gibi modern casuslara sunulan geniş teknolojik araçlara sahip olmadan ana karakterlerin görevlerini nasıl başardığına dair farklı bir perspektif sunma şansı yakaladı. The King's Man, pandeminin sinema salonlarına olan katılımı doğrudan etkilediği bir dönemde dünya genelinde 126 milyon dolar gişe elde etmeyi de başarmıştı.

Vaughn, David Kross'un Adolf Hitler olarak tanıtıldığı filmdeki son sahne hakkında da, "Bir sonraki film, Hitler'in yükselişi, iktidara nasıl geldiği ve aslen İngiliz aristokrasisi tarafından nasıl desteklendiği hakkında olacak." açıklamasını yaparak gelecek film hakkında da bilgi verdi. Yönetmen ayrıca senaryoyu yazdıklarını ve oldukça iyi olduğunu da ekledi. Dikkat çeken bir not olarak, o dönemin günümüz olaylarına ürkütücü bir şekilde benzediğine de değindi:

"Dünya komünizm konusunda bu kadar endişelenirken, faşizm yükseldi. Şu anki dünyaya bakıyorum, herkes dağılmış durumda ve şu ya da bu konuda endişeleniyor. Eğer bir şeye aşırı endişelenirseniz, kötü şeyler olabilir. Bu, hatırlanması gereken bir hikaye. Biz buna 'The Traitor King' (Hain Kral) diyoruz."

The Traitor King'in henüz vizyon tarihi açıklanmadı, gelişmeleri Sinemaport.com'dan takip edebilirsiniz.

Kübra Karasu