logo logo

BİZİ TAKİP EDİN

Film Haberleri 26 Haziran 2023

Wes Anderson TikTok Üzerindeki Etkisini Sevmedi: "Filmlerimi Böyle mi Görüyorlar?"

Son filmi Asteroid City'nin yayınlanmasının ardından ünlü yönetmen Wes Anderson, Le Monde'ye konuşarak TikTok üzerindeki etkisi ve Benicio Del Toro'nun başrolde yer alacağı sonraki film projesi hakkında konuştu.

Anderson'ın son projesi Asteroid City, karantinaya alınan küçük bir güneybatı çöl kasabasını izleyiciyle buluşturuyor. Film, Anderson tarzında bir hikaye içinde hikaye anlatarak, dönemin UFO pulps bilim kurgu sanatına sevgiyle yapılan bir sahneleme gösteriyor. Scarlett Johansson, Tom Hanks, Bryan Cranston, Margot Robbie gibi yıldız oyuncuların yanı sıra Jason Schwartzman gibi Anderson'ın sık çalıştığı oyuncular da filmde yer alıyor. 

Anderson'ın son röportajında ele aldığı konulardan biri TikTok gibi sosyal medya platformları üzerindeki son etkisiydi. Söz konusu yeni trend, sıradan gibi görünen olayları Anderson'ın imzası niteliğindeki estetikle betimleyen kullanıcılar tarafından oluşturulan videoları içeriyordu. Bu akımla paylaşılan videolarda ise "Obituary" adlı Anderson'ın The French Dispatch filminde yer alan bir parça kullanılıyor.

Anderson'ın film çekimleriyle bağlantılı olarak popüler hale gelen bu videoları beğenmediği ortaya çıktı: "Kendimi onlardan korurum. 'İnsanlar gerçekten filmlerimi böyle mi görüyor?' diye düşünmekten korkarım. Formun önemli olduğu kesin, ancak bir film öncelikle bir senaryo, bir oyuncu kadrosudur..." Ancak, Anderson, Accidentally Wes Anderson Instagram hesabı gibi diğer çalışmalara karşı daha ılımlı davrandı. Bu hesap, Anderson filmlerine ait gibi görünen fotoğraflar paylaşıyor. Bu konuyla ilgili Anderson, "Bana dokunan tek akım! Orada olmak istediğim güzel yerlerin fotoğrafları." açıklamasını yaptı.

Anderson ayrıca röportajda bir sonraki projesini de müjdeledi. Filmlerinin giderek daha parçalı hale geldiği fikrini reddeden Anderson, bir sonraki filminin aslında doğrusal bir hikayeye sahip olacağını belirtti. Ayrıca, filmin yıldızı Benicio Del Toro'nun her karede yer alacağını da belirtti. Ancak film hakkında çok fazla bilgi vermeyerek "casusluk, baba-kız ilişkisi ve biraz karanlık bir tonla" olacağını belirtti.

Kübra Karasu