logo logo

BİZİ TAKİP EDİN

Film Haberleri 21 Eylül 2023

Yeni "Testere X" Serinin Hangi Döneminde Geçecek: Filmin Yapımcısı Açıkladı!

"Testere" serisinin onuncu filmi olan "Testere X" hakkında merak edilen detaylar filmin yapımcısı tarafından açıklandı.

2006 yapımı "Testere III" filminde ölen korkunç katil Jigsaw (Tobin Bell) yeni filmde geri dönecek. Bu neden filmin hangi dönemde geçeceğini tahmin etmek oldukça zordu. Yapımcı Oren Koules, devam eden korku serisinin yeni filminin zaman çizelgesinde nerede konumlandığını açıkladı. Koules, Twitter'da yaptığı bir paylaşımda "Testere X"in 2004'te çekilen orijinal "Testere" filminden haftalar sonrasını konu aldığını duyurdu. Koules, yeni film için "Bize göre bu film aslında 'Testere II'" dedi.

"Testere X"in Jigsaw'un ölümünden önceki zaman diliminde geçeceği için bu da seride daha önce ölmüş olan Jigsaw'un öğrencisi Amanda Young'ın (Shawnee Smith) filmde yer almasına da imkan tanıyor. Bloody Disgusting, filmin resmi çıkış tarihinin 29 Eylül olduğunu duyursa da film Türkiye'de 20 Ekim'de vizyona girecek. 

"Testere" serisi, ana kötü karakterin üç film sonrası ölmesine rağmen zaman çizelgesiyle oynamaya devam etti. Özellikle 2007 yapımı "Testere IV"te büyük bir sürprizle, bu filmin olaylarının "Testere III" ile aynı zaman diliminde gerçekleştiği ortaya çıktı. 2021 yapımı "Spiral: From the Book of Saw" hariç Tobin Bell'in Jigsaw karakterini canlandırmaya devam ettiği seride, zaman çizelgesiyle oynamalar ve geri dönüşlerle hikayenin nasıl şekillendiği izleyiciler için her zaman büyük bir merak konusu oldu. Yeni film "Testere X" de bu geleneği sürdürerek izleyiciyi şaşırtmaya hazırlanıyor.

Fragman

Kübra Karasu