sinema port logo sinema port  logo

BİZİ TAKİP EDİN

Film Haberleri 03 Kasım 2023

"Highlander" (İskoçyalı) Serisi Yeniden Çekilecek: Başrol Henry Cavill!

Serinin yeniden çekimini yönetecek Chad Stahelski çekimlerin başlamak üzere olduğunu açıkladı.

90'lara damga vuran Highlander (İskoçyalı) serisini yeniden çekecek Chad Stahelski, yıllar süren belirsiz bir geliştirme sürecinden geçtikten sonra çekimlerin bu yıl içinde başlayacağı müjdesini verdi. Henry Cavill ilk filmi 1986'da vizyona giren serinin yeniden çekiminde Christopher Lambert'in canlandırdığı aksiyon kahramanı Connor McLeod rolünü canlandıracak. Filmin yönetmeni Chad Stahelski çekimlerle ilgili Collider'a yeni açıklamalarda bulundu:

"Bir tarihimiz yok ama bir yıl içinde diyelim. [Gülüyor] Yakında. En kısa zamanda. İki gösteriyi yan yana geliştiriyorum: Ghost of Tsushima ve Highlander. Bunlar benim sevdiklerim. Gerçekten sevdiğim birkaç tane daha proje var. Rainbow Six ve birkaç şeyim daha var ama bunlar hâlâ senaryo ve geliştirilme aşamasında. Sekiz yıldır Highlander yapmaya çalışıyorum. Bunu yapmayı gerçekten çok isterim ve eğer her şey yolunda giderse, grev bittiği gibi çekimlere de başlayacağız."Aslında filmin başrolünü ilk olarak eski güreşçi Dave Bautista ile anlaşılmıştı. Fakat filmin gelişimi durma noktasına geldikçe oyuncu kariyerini farklı projeler aracılığıyla inşa etti. Stahelski de kendisini son iki John Wick filminde çalışırken bulmasından sonra filme dahil oldu ve Henry Cavill birkaç yıl önce yeni Highlander'ın başrolü olarak seçildi.

Şimdi ise John Wick serisinin arkasındaki yönetmen Chad Stahelski, Highlander'ın yeni versiyonunu hayata geçirmeye fazlasıyla hazır. Keanu Reeves'in aksiyon ikonunun yer aldığı son iki filmin yapımı ve salgının sektör üzerindeki etkileri, yeniden çekimin yapımını geciktirirken, bu güncelleme izleyicilere filmin durumunun iyi göründüğünü bildiriyor. Lionsgate, Highlander'ın yeniden başlatılması için bir vizyon tarihi henüz açıklamadı.

Kübra Karasu