Bizi Takip Edin

Kıvanç Tatlıtuğ’un 10 Yıl Hapsinin İstendiği Davada Yeni Gelişme

kıvanç-hapse-mi-girecek

Haberler

Kıvanç Tatlıtuğ’un 10 Yıl Hapsinin İstendiği Davada Yeni Gelişme

Kıvanç Tatlıtuğ’un şahıs şirketi aracılığıyla 2012 ve 2013 yıllarına ait sahte faturaları işlemek suretiyle vergi zararına neden olmak suçundan açılan davaya bugün devam edildi

İstanbul Anadolu 13. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın bugünkü duruşmasına ünlü oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ yerine, avukatı Bumin Doğruöz ve İstanbul Büyük Ölçekli Mükellefler Grup Başkanlığı’nın Avukatı Filiz Karahan katılım gösterdi.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, şüpheli Kıvanç Tatlıtuğ’un Pendik Vergi Dairesi’ne bağlı olarak faaliyet gösteren Bağımsız Manken ve Modellerin Faaliyetleri isimli şahıs şirketinin sahibi olduğu biliniyor. Bu şirketin 2012 ve 2013 yıllarına ait vergi incelemelerinde, ticari faaliyette bulunmadan faaliyette bulunmuş gibi bazı danışmanlık şirketleri tarafından düzenlenen sahte faturaları kendi defter ve kayıtlarına işlemek suretiyle kullandığı iddia ediliyor. Ünlü oyuncunun gerçek bir ticari faaliyetinin bulunmamasına rağmen bu belgeleri ticari kayıtlarına işleyerek vergi zararına neden olduğu savunulmakta. Kıvanç Tatlıtuğ’un, Vergi Usul Kanunu’na muhalefet suçundan 6 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması talep ediliyor.

Bugün yapılan mahkemede ise Erdem Tatlıtuğ’un tanık olarak dinlenmesinden vazgeçilmesine ve suçla ilgili rapor hazırlanması için dosyayı bilirkişiye yollanmasına karar verildi.

Sinema Port'taki tüm içeriklerin, haberlerin eklendiği içerik yöneticisi profildir.

Yorum yapmak için tıklayın
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla : Haberler

En Üste
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x