Bizi Takip Edin

Kore Sinemaları Korona Nedeniyle Krizde!

kore-sinemalari-krizde

Haberler

Kore Sinemaları Korona Nedeniyle Krizde!

Kore sinemalarının koronayla başı dertte. Detaylar haberimizde!

Kore sinemaları büyük zararda… Son dönemde özelikle covid-19 sebebiyle daha da derinleşen zarar payı yılın 3. çeyreğinde de etkisini gösterdi. Kore sinemaları yılın 3. çeyreğini büyük zararla kapattı.

Güney Kore’nin önde gelen sinemalar zinciri CJ CGV,  açıkladığı rapora göre, üçüncü çeyrek işletme zararı 96,8 milyar won’a (87,3 milyon $) ulaştı.

kore-sinemalari-krizde

Satışları, Eylül ayına kadar üç ay boyunca yıllık %68,8 düşüşle 155,2 milyar won’a geriledi. Ekim ayında hafif bir toparlanma oldu. Bir ay öncesine göre Ekim ayında yüzde %55 arttı. Fakat ilk 9 ayda Kore’nin film endüstrisi koronavirüsten %70 olumsuz etkilenmiş oldu. Bugün açıklanan ekim ayı rakamlarıyla beraber 2020’nin ilk 10 ayında, geçen yılın aynı dönemine göre 185,6 milyondan yüzde 70,6 düşüşle 54,5 milyon adet kümülatif bilet satıldı. Ocak-Ekim döneminin toplam geliri de yıllık% 70.4 düşüşle 465.8 milyar won oldu.

Distribütörler, düzinelerce yerli ve yabancı filmin yayın programlarını erteledi, bazıları ise tiyatro oyunu olmadan Netflix’e gitti.

Kaynak: koregazisi.com

Sinema Port'taki tüm içeriklerin, haberlerin eklendiği içerik yöneticisi profildir.

Yorum yapmak için tıklayın
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla : Haberler

En Üste
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x