Bizi Takip Edin

Okan Yiğit: Yapamazsın Dediler Kimseyi Dinlemedim!

okan-yigitle-cok-ozel-roportaj

Röportajlar

Okan Yiğit: Yapamazsın Dediler Kimseyi Dinlemedim!

Türkan Hanımın Konağı dizisinin Metehan’ı Okan Yiğit, Sinemaport yazarlarından Alper Ergez’in sorularını yanıtladı. Fotoğraf çekimlerini Ece Oğultürk’ün yaptığı röportajda Okan Yiğit, geçmişi, hayalleri ve planları hakkında konuştu.

Merhaba Okan Bey hoş geldiniz öncelikle nasılsınız sizleri tanımayanların sizi daha yakından tanıyabilmesi için biraz kendinizden bahsedebilir misiniz?

1996 Yılında Antalya’da doğdum. Yıllarca birçok spor dalıyla uğraştım; yüzme, tırmanış, tenis, futbol, fitness, basketbol… Profesyonel anlamda futbol oynarken ani kararla İstanbul’a gelmeye karar verdim ve 6 yıldır da İstanbul’dayım.

İçinde bulunduğumuz pandemi süreci işinizi ve kişisel yaşamınızı nasıl etkiledi?

Pandemi sürecini daha çok zorlaştırmak yerine kişisel gelişimim adına olumlu duruma çevirmeye çalıştım. Bol bol kitap okudum, spor yaptım ve farklı yemek tarifleri denedim.

okan-yigitle-cok-ozel-roportaj

Şu sıralarda TRT1 ekranlarında hafta içi hergün yayınlanan hem bir dizi hemde bir program tadında olan‘’Türkan Hanımın Konağı’’ dizisinde sizi izlemekteyiz.Biraz bu projeden bahsedelim isterim,TV de yayınlanan diğer dizilerden çok daha farklı bir formata sahip olan bu projeye katılmaya nasıl karar verdiniz ve bize biraz dizinin içeriğinden bahsedebilir misiniz?

Türkan Hanımın Konağı’nda ‘’Metahan’’ karakterini canlandırıyorum. Dizimiz diğer dizilere göre daha öğretici bilgiler içeriyor, samimi bir aile hikayesidiyebilirim. Çekerken çok eğleniyoruz umarım izleyenlerde aynı şekilde düşünüyordur. Sevgili yönetmenlerimizle görüştüğüm zaman daha ilk aşamalarda da olsak projenin çok samimi ve içten olduğunu düşünmüştüm.

Oyunculuk ile tanışmanız nasıl başladı?

Oyuncu olmak istediğimde 11 yaşındaydım. O dönemde ajanslarla görüşmeye başladım. Dizi ve filmlerde sevdiğim sahneleri canlandırmaya çalışırdım. 18 yaşımda bir mağazada çalışırken ani bir kararla İstanbul’a gitmeliyim dedim ve işi bırakıp tüm hayatımı değiştirdim.

Bu arada sahne ışığınız çok yüksek ve ekrana yakışan bir yüzünüz var. Tüm bunlara dayanarak oyunculuğun yanı sıra modellik yapmayıda düşündüğünüz oldu mu hiç?

Modellik yapmayı hiç düşünmedim. En başından beri asıl istediğim oyunculuk yapmaktı. Farklı karakterler içinde farklı duygular barındırmak, gerçek hayatta hiç olmadığın bir karakteri canlandırmak, dışarıda insanları gözlemlemek ve kendini sürekli geliştiriyor olmak bana çok büyük heyecan veriyor.

okan-yigitle-cok-ozel-roportaj

Gelecekte hayalini kurduğunuz ve oynamak istediğiniz bir rol var mı?

Oyuncu her rolü oynamalı.İçimizde taşıdığımız farklı karakterlere yakın bir rolse de işte o zaman o rolün hakkını tam anlamıyla vermiş oluyorsun.

Sizi biraz da sosyal açıdan tanıyalım. Oyunculuk dışında boş zamanlarınızda neler yaparsınız başka bir ilgi alanınız, merakınız var mı?

Bu ara gitar çalmaya merak sardım, henüz öğrenme aşamasındayım. Yoğun bir tempoda çalıştığım için sadece haftanın bir günü de olsa kendimi ormana atıp spor yapmayı tercih ediyorum.

okan-yigitle-cok-ozel-roportaj

Son olarak sizi sevenlere ve sinemaport okuyucularına neler söylemek istersiniz?

Ben asla hayallerimden vazgeçmedim. Yapamazsın dediler kimseyi dinlemedim. İmkansız diye bir şey yoktur. Her zaman hayallerinizin peşinden koşun.

Alper ERGEZ – Sinemaport

Sinema Port'taki tüm içeriklerin, haberlerin eklendiği içerik yöneticisi profildir.

Yorum yapmak için tıklayın
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla : Röportajlar

En Üste
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x