Bizi Takip Edin

Önder Açıkbaş: Netflix Filmimi Çaldı Ama Hukuk Savaşını Kazandım!

Film Haberleri

Önder Açıkbaş: Netflix Filmimi Çaldı Ama Hukuk Savaşını Kazandım!

Önder Açıkbaş yazıp yönettiği Mazlum Kuzey & Kuddisi filmiyle ilgili yaşadıklarını anlattı. Detaylar haberimizde!

A Para’da Sinan Özedincik ile Funda Karayel’in sunumuyla ekrana gelen Biz Bize adlı programa; Coşkun Sabah, ‘Kuruluş Osman’ oyuncusu Buse Arslan Akdeniz, Canan Çal, Mansur Ark, Yasemin Şefik, Prof. Dr. Şansın Tüzün ve Önder Açıkbaş eğlenceli sohbetleriyle konuk oldu.

Programa Önder Açıkbaş’ın anlattıkları damga vurdu. Yapımcısı olduğu Mazlum Kuzey & Kuddisi filminin Netflix tarafından izinsiz yayınlandığını aktaran Açıkbaş, “Benim asıl kızdığım şu; filmin TV montajı evimde kasamda duruyordu, istemediğim versiyonu gitti oraya.” açıklamasını yaptı. Önder Açıkbaş filmin yapımcılığı dışında yönetmenliğini de üstlenerek filmde 2 farklı karakteri de kendisi oynamıştı.

“BU BENİM İÇİN ŞEREF MESELESİYDİ”

Açıkbaş sözlerine “Filmimin dijital platformda olduğunu bir gece 03.30’da öğrendim. Beynimden vurulmuşa döndüm. Ha evinizden bir şey çalmışlar, ha filminizi. Çünkü ben büyük bir yapımcı değilim, 10 kişinin yapacağı işi tek başıma hallettim. Bu yasa dışı bir yayındı ama kimse gelip kapımızı çalmadı. ‘Biz dünya deviyiz, ne yapıyoruz?’ demediler. Çok iyi avukatlar tuttum, dava dilekçeleri hazırladık. Amerika’da da avukat tuttum. Bu benim işin şeref meselesiydi çünkü ben hayatımda hiçbir şey çalmadım, çalınan bir şeye de ortak olmadım. Savcılığa başvurunca Netflix geri çekti ama 5 ay yayınladı, hiç umurunda değildi.” cümleleriyle devam etti.

Avatar

Sinema Port'taki tüm içeriklerin, haberlerin eklendiği içerik yöneticisi profildir.

Daha Fazla : Film Haberleri

En Üste