Bizi Takip Edin

SİSAY Daha Ne Kadar Oturacaksın!

sisayda-neler-oluyor

Eleştiriler

SİSAY Daha Ne Kadar Oturacaksın!

SinemaPort köşe yazarı Sinema Faresi’nden çok konuşulacak bir yazı.

Covid-19 dünyayı sarmış, sinema salonları kapanmış, Netfilix, Puhu Tv, Blutv derken şimdi Acun’un dijital kanalı, Turkcell’in dijital kanalı bide üzerine Amozon tv’de geliyor. Eeeee Sisay sen ne zaman harekete geçeceksin de bu ülkenin sinema sektörü için bir şeyler yapacaksın?

Pandemi döneminden beri ağlamaktan başka hiç bir şey yapmadınız. Aman sinema salonları kira ödeyemiyor, aman eleman maaşını ödeyemiyor yok SGK’lar var, yok zarardayız. Sisay yönetimi bu ülkede tüm sektörler kötü etkilendi her sektörün zorlukları var sen ne zaman o koltuktan kalkacaksın da bi proje hazırlayıp Kültür Bakanlığını Devreye sokacaksın da bu ülkede sinema sektörü için bir şeyler yapacaksın.

sisayda-neler-oluyor

Ne Oldu O Kadar Suçladığınız Cenk Sezgin?

Daha önce de söyledik suçladınız ağır ithamlarda bulunduğunuz Cenk SEZGİN’i dava ettiniz mi?

O ağır ithamlarda bulunduğunuz konuları tek tek çıkardınız mı?

Cenk Sezgin ile kişisel hiç bir ilişkimiz yok hatta bakın açık açık diyoruz ki madem suçluyorsunuz dava edin.

Cenk Sezgin sinema sektörü için festivaller yaptı, sizin gibi oturduğu yerden ahkam kesmeyip aylarca Ankara’da koşturdu bakanlıktan 1.000.000 öğrenci projesi aldı. Adım gibi eminim ki eğer bugün hala Cenk Sezgin o koltukta olsaydı şuan her yeri ayağa kaldırmıştı.  Şuan ki Sisay yönetimi o suçlayıp, dava etmediğiniz ya da edemediğiniz Cenk Sezgin var ya yaptığınız iş inanın ki onun tırnağı olamaz.

Bu Sektörde Nurdan Horozoğlu’ndan Başka Kimse Yok Mu?

Milyon dolarların döndüğü koca sinema sektörünün haline bakın yazık yaa. Avrupa’da adamlar insanlar sinemaya gitsin diye oyunculara videolar çektiriyorlar (Tenet’i izlemeye gitti diye). Avrupa’da bakanlıklar ayağa kaldırılmış her yerde videolar dönüyor sinema salonlarının güvenli olduğunu anlatan. Azerbaycan’da devlet başkanı Aliyev sinema salonuna gitmiş fotoğraf paylaşıyor. Siz ne yapıyorsunuz ağlamaktan başka? Ama doğru sizin kiralarınız var Avrupa’da ki adamların kirası yok, Avrupa’da ki adamların personel maliyeti yok bi tek sizin kiralarınız var. Nurdan HOROZOĞLU ‘da olmasa vay halimize.

Ya Allah aşkına bakın artık yalvarıyoruz bir şey yapın. Bakanlığa gidin kamu spotları çektirin ya da yapımcılar kamu spotlarını çeksin bakanlık bunu TV kanallarında yayınlasın. Sinema salonlarının dışarıdan daha güvenli olduğunu anlatın.

Sinema Faresi | SinemaPort

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla : Eleştiriler

En Üste