Bizi Takip Edin

Ünlü Oyuncu Müge Boz Kaplan Kürküyle Hayvanseverleri Korkuttu

Haberler

Ünlü Oyuncu Müge Boz Kaplan Kürküyle Hayvanseverleri Korkuttu

Müge Boz instagram hesabından paylaştığı bir fotoğrafla hayvanseverleri korkuttu! Detaylar haberimizde.

Leyla ile Mecnun, Muhteşem Yüzyıl Kösem, Melekler Korusun gibi dizilerde boy gösteren ünlü oyuncu Müge Boz, instagram hesabı üzerinden paylaştığı bir foroğrafla hayvanseverleri epey korkuttu. Üzerinde kaplan desenli bir kürk ile oturarak poz veren Müge Boz’a hayvanseverlerden yorum yağdı.

YORUMLAR MÜGE BOZ’U DA TELAŞLANDIRDI

“Kürkünün imitasyon olduğunu açıklar mısın lütfen?”, “Kürkünüz gerçek mi?” , “İnşallah gerçek değildir” gibi tedirginlik içeren yorumlar karşısında Müge Boz, “Hayır tabii ki gerçek değil” şeklinde yanıt verdi. Kendisini telaşlandıran yorumlara tek tek yanıt veren Boz’un bu davranışı kafada soru işaretleri bıraktı.

TEŞVİK EDİCİ OLABİLİR Mİ?

İmitasyon bile olsa hayvan derilerinin giysi ve türlü kıyafetlerde kullanılması, insanları hayvan kürklerine karşı özendirmeye teşvik edici olabiliyor. Çevreciler bu ürünlerin neredeyse tamamının plastikten yapıldığını ve gezegene ciddi zarar verdiğini iddia etmekte. Kürklerin yerine geçen sahte alternatiflerde kullanılan malzemenin karbondioksit salımına olan zararları da biliniyor.

PETROL ENDÜSTRİSİNİN YAN ÜRÜNÜ

Bu tarz kıyafetler tamamen petrol endüstrisinin yan ürünü olan polyester gibi suni elyaftan üretiliyor. Ayrıca geri dönüşümü neredeyse imkansız olarak bilinen sahte kürkler, hızla değişen modanın etkisiyle çoğunlukla çabucak “çöp” haline geliyor.

Daha Fazla : Haberler

En Üste