sinema port logo sinema port  logo

BİZİ TAKİP EDİN

Film Haberleri 31 Ekim 2023

Korku Filmi "Peşimdeki Şeytan"ın Devam Filmi Yolda: Başrol Maika Monroe Kadroya Geri Dönüyor!

Sinemada korku filmi izlemeyi sevenler, yaklaşık on yıl önce olağanüstü konusuyla kısa sürede kült bir takipçi kitlesi kazanan  bağımsız film It Follows (Peşimdeki Şeytan) ile tanışmıştı. Adından da anlaşılacağı gibi, bir lanetin bir kişiden diğerine geçmesini konu alıyordu. Şimdi ise, bu kovalamaca yeniden başlıyor. Neon, devam filmi They Follow'un resmen onaylandığını ve çekimlerin 2024'te başlayacağını duyurdu.

BAŞROL VE YÖNETMEN DEVAM FİLMİ İÇİN YENİDEN BİR ARADAŞirket ayrıca orijinal filmin yönetmeni David Robert Mitchell ve başrol oyuncusu Maika Monroe'nun projeye geri döneceğini açıkladı. Mitchell'ın hem yönetmen hem de yazar olarak geri dönmesi, devam filminin konsept ve gelişiminin değişmeyeceğinin de habercisi. Bilindiği gibi, korku filmleri özellikle çok popüler olduklarında devam filmleri genellikle kontrolden çıkabiliyor.

It Follows'un kadrosunda ayrıca Keir Gilchrist, Olivia Luccardi, Daniel Zovatto, Jake Weary ve Lily Sepe yer alıyordu. Fakat yeni filmin kadrosunun nasıl şekilleneceği henüz açıklanmadı.

Neon'un They Follow'u, ilk filmin 10. yıl dönümüne denk gelecek şekilde 2024'te izleyiciyle buluşturacağı düşünülüyor.

Kübra Karasu