sinema port logo sinema port  logo

BİZİ TAKİP EDİN

Film Haberleri 01 Ocak 2024

Ahmet Kural Başrollü "Efsane" Filminin İlk Fragmanı Yayınlandı!

Senaryo ve yönetmenlik koltuğunda Selçuk Aydemir'in oturduğu "Efsane" filminin merakla beklenen ilk fragmanı 2024 yılının ilk günü izleyiciyle buluştu.
 
Ahmet Kural, Cengiz Bozkurt, Serdar Gökhan, Şinasi Yurtsever, Ayhan Taş, Sadi Celil Cengiz, Elif Ongan, Cemile Canyurt, Rojhat Özsoy, Tuana Tezsay, Devrim Saltoğlu, Ferhan Vural, Burcu Gönder gibi başarılı oyuncuların yer aldığı Efsane filmi, yılın en iddialı komedi filmi olarak sinemaseverleri güldürmeye hazırlanıyor.

Efsane filmi, 7 bin yıllık yoğurdun sırrını eğlenceli bir dille anlatacak. Film, medeniyetler şehri Çorum'un doğal dokusunu, kerpiç evlerini, unutulmaz gün batımı manzarasını ve eşsiz doğa güzelliklerini beyaz perdeye taşıyarak görsel bir şölen sunmayı da hedefliyor.

Aytaç Medya'nın yapımcılığını CJ ENM'nin dağıtımını üstlendiği Efsane filmi, 2 Şubat 2024'te sinemada vizyona girecek.

Filmin Konusu: Çorum’da yaşayan Sadık ve ailesi binlerce yıllık aile geleneği olarak yoğurtçuluk yapmakta, yoğurtlarının lezzeti ve şifasıyla bilinmektedirler. Bu efsane yoğurdun sırrı ise ailenin en büyüğü olan Dede tarafından saklanmakta ve yoğurtları o yapmaktadır. Ancak bir yaz günü dedenin evinin çatısına kar yağması her şeyi değiştirecektir… Efsaneye göre sırra sahip olanın çatısına yaz günü kar yağarsa o sır başkasına aktarılmalı, aileden başka birine el verilmelidir. Eğer verilmezse, ailenin başına büyük felaketler gelecek ve helak olacaklardır. Bir an önce el verilmesi için Yoğurtçuoğlu ailesinin tüm fertleri bir araya gelmelidir. Buna Sadık’ın İstanbul’da yaşayan ve ailesiyle görüşmeyen ikiz kardeşi Özgür’de dahildir. İkiz kardeşler Sadık ve Özgür binlerce yıldır nesilden nesile aktarılan efsane yoğurdun sırrını Dede’lerinden alabilmek için amansız bir mücadeleye girişeceklerdir.

Fragman

Kübra Karasu