logo logo

BİZİ TAKİP EDİN

Haber 02 Ekim 2021

Can Merdan Doğan İmzalı ‘’Stiletto’’ Güney Kore’de Gösterilecek!

Can Merdan Doğan’ın ilk filmi "Stiletto", Londra ve Antalya film festivallerinden sonra Güney Kore’nin başkenti Seul şehrinde düzenlenen 19. GwangHwaMun Kısa Film Festivali’ne seçildi.
Oyun ve film yazarı Can Merdan Doğan’ın yazıp yönettiği ilk filmi “Stiletto” adlı kısa film, 6-17 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan 65. BFI Londra Film Festivali’nde uluslararası prömiyerini, 2-9 Ekim’de düzenlenecek olan 58. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde ise Türkiye prömiyerini yapacak.

"Stiletto", Asya prömiyerini Güney Kore’nin ilk ve en büyük kısa film festivali olan GwangHwaMun’da yapacak. 14-19 Ekim tarihlerinde Güney Kore’nin başkenti Seul şehrinde düzenlenecek ve bu yıl 19.su gerçekleşecek GwangHwaMun Kısa Film Festivali’nin Uluslararası Yarışması’nda yer alan film, 5 bine yakın başvuru arasından seçilen 44 film arasında Büyük Ödül için yarışacak.

Can Merdan Doğan yönetmenliğindeki filmin; görüntü yönetmenliğini Fırat Lita Sözbir üstlenirken, kurgusunu Çisem Baydar, sanat yönetmenliğini Elif Taşçıoğlu, kostüm tasarımını ve uygulayıcı yapımcılığını ise Selda Durna yaptı. Filmin özgün müziklerinde ise genç müzisyen Uran Apak’ın imzası bulunuyor.

Filmin konusu ise:
Geceleri taksicilik yapan 45 yaşındaki Hasan’ın sabah eve dönerken stiletto ayakkabı giymiş genç bir kadın görmesi ve uyanan arzularının peşinde giderken eşi Aysel ve oğullarıyla birlikte yaşadığı çatışmayı merkez alıyor.

Filmde Hasan rolünü Murat Kılıç, Aysel rolünü ise Nihal Yalçın canlandırıyor.