logo logo

BİZİ TAKİP EDİN

Haber 04 Aralık 2021

''Zorro 2.0'' Geliyor: Maskeli Kahraman Bu Kez Genç Bir Hacker Olacak!

Antonio Banderas ile hafızalarda yer edinen maskeli kahraman Zorro, bu sefer izleyici karşısına bir hacker karakter olarak çıkacak.

Ünlü yönetmen Alex Rivera, sevilen kahraman Zorro'yu yeniden sinemaya uyarlamaya hazırlanıyor. 1920'lerden itibaren defalarca sinemaya uyarlanan maskeli intikamcı Zorro, bu kez bir bilim kurgu türü bir filmde izleyici karşısına çıkacak.



Film, genç ve gizemli hackerın, annesinin ölümüne sebep olan gizli bir hükümet birimine karşı savaşırken yalnızca kendi ailesini değil bütün dünyayı tehdit eden yüksek teknolojili bir komployu keşfetmesini konu edinecek. 

Alex Rivera, Deadline'a verdiği röportajda ''Gerçek dünyadaki sorunları tür üzerinden ele alan filmlere her zaman ilgi duymuşumdur. Bu proje, orijinal maskeli intikamcı Zorro'yu günümüzün sınır savaşlarına, göçmen ailelerin yüksek teknolojili gözetleme ve hükümet kontrolü rejimleriyle karşı karşıya geldiği bir çatışmaya bağlamak için bir fırsat. Zorro 2.0' görsel olarak yükseltilmiş, sosyal temelli, bilim kurgu sineması olacak ve bu bakışı ekrana getirmek için Sobini ile çalışmaktan heyecan duyuyorum.'' dedi. 

Rivera'nın Sobini Films için yöneteceği proje, Oscar de la Vega'yı ''z0rr0'' takma adıyla tanınan genç bir hacker olarak ele alacak.



Zorro karakteri daha önce defalarca sinemaya uyarlansa da 1998 yapımı The Mask of Zorro ve 2005 yapımı The Legend of Zorro'da ona son olarak hayat veren Antonio Banderas ile hafızalara kazındı. Zorro'ya yeni bir yorum getiren bu filmde kimin oynayacağı henüz bilinmiyor.

 



KAPAT

KAPAT